Artėjant  tradicinei kraštiečių šventei kaimas bruzdėjo, švarinosi, ravėjo gėlynus, tvarkėsi savo kiemus. Besiruošiant šventėms, Laibgalių kaimo centre atsirado gandralizdis, kurį gyventojai papuošė, o šventės dieną gandralizdyje apsigyveno „gandrų šeimyna“. Šventės išvakarėse jaunimas buvo pakviestas į tinklinio (2×2) ir krepšinio (3×3) varžybas. Tinklinio varžybose pirmąją vietą iškovojo Ignas Sasnauskas ir Dominykas Bimba. Antrąją vietą iškovojo Arūnas Matulis ir Mantas Meškuotis, trečioji vieta atiteko Laurynui Streikui ir Rokui Butėnui. Krepšinio varžybose geriausiai sekėsi Edgarui Stunžėnui, Eldarui Šlikui ir Arminui Šlikui. Antrąją vietą iškovojo Ignas Sasnauskas, Arūnas Matulis ir Mantas Meškuotis. Trečioji vieta skirta Laurynui Streikui, Mindaugui Mikėnui, ir Rokui Butėnui. Laibgalių kaimo centre sujudimas: kaimo gatvių kvartalai ruošėsi šventei, statėsi palapines, puošė sceną, repetavo.  Šventės rytas išaušo saulėtas ir karštas, diena karšta, o orų pranešėjai vis prognozavo, kad į mūsų kraštus ateina vėjai, lietūs.  Vaikus ir jaunimą sudomino burbulinis futbolas. Tai vienas geriausių būdų linksmai ir aktyviai praleisti laisvalaikį. Šio žaidimo tikslas – įmušti įvartį į priešininkų vartus, tam nereikia didelio fizinio pasiruošimo ar įgūdžių sporte. Griauk, versk, stumk – daryk viską, kad laimėtum. Burbulinis kostiumas suteikia visapusišką apsaugą, todėl žaisti gali įvairaus amžiaus žmonės. Iš pažiūros skaudus griuvimas tampa didžiule juoko doze.

  Šventė prasidėjo gatvių kvartalų eisena, o joje įvairių amžių atstovai: akmens, antikos, viduramžių, naujųjų, ateities.  Laibgalių, Taikos gatvių kvartalas susibūrė ir pasirinko akmens amžių, todėl jie stengėsi atspindėti to meto laikotarpį. Akmens amžius yra ilgas žmonijos priešistorinis laikotarpis. Svarbiausia akmens amžiaus žaliava įrankiams, ginklams ar papuošalams gaminti buvo akmuo, tiksliau, titnagas. Taip pat naudotos organinės medžiagos: kaulas, ragas ir medis. Lauko ir Šilo gatvės gyventojai artimiau susipažino su antikos laikotarpiu.  Dzeuso žmona Hera pristatė meilės nešėja Afroditę, šviesos ir gyvybės dievą Apoloną, medžioklės deivę Artemidę, šeimos židinio nešėją Hestiją, vyno ir ekstazės dievą Dionisą, žemdirbių globėją Demetrą. Pasidabinę to laikmečio rūbais,  susibūrę  jie sušoko „Sirtakį“, kuris sužavėjo susirinkusius. Jūžintų,  Gėlių, Parko gatvių kvartalas pasirinko viduramžius. Viduramžiai – istorinė Europos istorijos epocha, datuojama tarp Antikos ir Naujųjų laikų. Viduramžiai yra vienas savičiausių Europos istorijos laikotarpių. Viduramžius pasirinkę gyventojai visus kvietė į puotą, kuriame buvo galima pamatyti karalių su karaliene, riterius, išsipuošusias  dvaro ponias ir paneles. Jų kiemelyje buvo galima pasivaišinti to meto patiekalais. Ūkininkų, Žemdirbių, Malūno, Alyvų gatvių gyventojai pasirinko naująjį amžių. Modernusis Naujojo Amžiaus judėjimas prasidėjo XX a. antrojoje pusėje. Pasirinkę naująjį amžių gyventojai prisiminė kolūkio laikus, tarybinį laikotarpį, kuris daugeliui pažįstamas.  Mūsų kaimynai kriauniečiai pasirinko ateities amžių ir jie įgyvendino savo idėjas ateities amžiuje. Eisenoje buvo  nešama trispalvė vėliava, nes ši kraštiečių šventė skirta artėjančiam Lietuvos šimtmečiui paminėti. Širdį virpino pamačius kaimo gyventojus pasipuošusius įvairių laikotarpių rūbais. Šventės vedančiosios Birutė Dapkienė ir Dainora Mineikienė pakvietė Rokiškio rajono savivaldybės administracijos direktorių Valerijų Rancevą  ir Jūžintų seniūnijos seniūnę Audronę Baltuškaitę pakelti vėliavą. Susirinkusius sveikino Rokiškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Rancevas, Rokiškio rajono savivaldybės mero patarėjas Albinas Urbonas, Jūžintų seniūnijos seniūnė Audronė Baltuškaitė, Seimo nario Jono Jaručio padėjėja Lina Meilutytė – Dapkūnienė.  Šiemet į šventę atvyko kraštiečiai: Buvęs seimo narys Vytautas Saulis, buvęs Rokiškio ūkininkų sąjungos pirmininkas, Laibgalių kaimo statytojas Vytautas Šlikas, tautodailininkė Vanda Aleksiūnienė. Kraštietis Vytautas Šlikas pagerbė jauną šeimą Liudmilą ir Milvydą Baukius.  Gandrų nominacijos įteiktos:

Birutei ir Virginijui Dapkams – už draugystę;

Vilmantui Bieliūnui – už interneto svetainės sukūrimą;

Agnei ir Dariui Kišūnams – už žiemos pramogas;

Danutei Burokienei – nenuilstančiai renginių dalyvei;

Ievai Krikštulytei – už meilę gitarai ir muzikai.

Pasveikinti bendruomenės gyventojai, kurie šiais metais šventė gyvenimo jubiliejus: Alė Davainienė, Vida Varnienė, Violeta Mezginienė, Daiva Rakauskienė, Rolandas Zizonis, Irena Gavėnienė.

 Padėkos įteiktos už kruopščiai kuriamą sodybos grožį – Ramutei ir Raineriui Rennger;

už originaliausius sprendimus gražinant savo sodybą –  Nijolei ir Jonui Kanapeckams;

už spalvingiausius ir gausiausius gėlynus – Segutei ir Aurelijui Kūnčiūnams;

už sodyboje išsaugotą lietuvišką paveldą –  Aldonai ir Eimučiui Buckams;

gražiausiai besitvarkančiai įstaigai – Laibgalių gaisrinės komandai;

jaunajam ūkininkui – Rokui Raupiui.

Pasveikinta naujakurių Karolinos ir Mariaus Ragauskų  šeima įsijungusi į Laibgalių bendruomenės gyvenimą. Nepamirštos ir mažiausiosios pilietės: Domantė Griškevičiūtė ir Goda Kiliūtė. Dideliam būriui tautodailininkų ir jiems prijaučiančių įteikti padėkos raštai už dalyvavimą tapybos plenere „Kyla gandrai“. Su jų darbais buvo galima susipažinti šventės metu, o juos saugoti bus pavesta bibliotekoje įrengtame gandrų muziejuje.

                      Vaikai galėjo pasijodinėti  arkliukais. Už  suteiktą džiaugsmą vaikams Laibgalių bendruomenė dėkoja Birutei ir Virginijui Dapkams.

                      Susirinkusiems koncertavo Nerijus Šukutis iš Radviliškio. Nerijų pakeitė vaikinukai iš Obelių vaikų namų: Tadas, Jonas, Adomas. Tai – grupės „Mes“ atlikėjai. Šaunuoliai! Taip pat dainavo moksleivė Silvija Lažauskaitė.

                      Vis tik orų prognozės į pavakarę pasitvirtino. Pradėjus koncertuoti grupei „Arkai“ iš Šiaulių, mus aplankė lietus. Muzika taip kaitino, kad susirinkusiems nebuvo baisus lietus, jie šoko į lietų nekreipdami dėmesio. Grupę „Arka“ pakeitė Anykščių rajono Viešintų kaimo kapela „Vingerinė“.  Likusieji, nepabūgę lietaus,  grožėjosi fejerverkais. Nors oras subjuro, šventė tesėsi iki paryčių.

Laibgalių bendruomenė dėkoja Žemės ūkio ministerijai, europarlamentarei Vilijai Blinkevičiūtei, ŽŪB „Audrupio paukštynas“, Rokiškio rajono savivaldybei, Jūžintų seniūnijai, IĮ  savininkams Gintarui ir Jolitai Kiliams, Rokiškio, Bajorų ir Kriaunų kultūros centrams, „Kovų riteriams“, grupėms „Mes“ iš Obelių, „ARKA“ iš Šiaulių, atlikėjui Nerijui Šukučiui, , Anykščių raj. Viešintų kaimo kapelai „Vingerinė“, Kriaunų bendruomenei, Rokiškio rajono tautodailininkų skyriaus pirmininkei Birutei Dapkienei, Virginijui Mauricai, Dainorai Mineikienei  visiems laibgaliečiams ir geros valios žmonėms, kurie prisidėjo gerais darbais, patarimais, teigiamomis emocijomis, idėjomis ir materialine parama. Ačiū! Ačiū! Ačiū!

Lėšas projektui įgyvendinti skyrė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija.

Fotografijos:

Gandrinės 2017