Laimė nėra tai,  kas jau paruošta. Ji atsiranda iš savo paties veiksmų. (Dalai Lama)
Tariame  iš širdies padėkos žodžius visiems, kurie prisideda prie kasmetinės šventės organizavimo materialine parama, darbais, kūrybingumu, išmone, gražiomis parodytomis  iniciatyvomis. Būti kartu, dalintis džiaugsmais ir rūpesčiais, vienas kitą girdėti – neįkainuojamos vertybės. Džiaugiamės ir didžiuojamės Jumis – Laibgalių kaimo gyventojais, kraštiečiais, rėmėjais ir ištikimais draugais.

 

Tegul nuolatiniai pokyčiai ir permainos mūsų gyvenime skatina Jus naujiems iššūkiams ir galimybėms, tegul suteikia vilties ir tvirto pasitikėjimo savimi. Sėkmės,  sveikatos, neblėstančios energijos  Jūsų darbuose. Linkime niekada nesustoti ir nesidairyti atgal. Būkite stiprūs savyje, skleiskite tą brangų jausmą kaimynams, artimiesiems, kiekvienam sutiktam. Tegul Gerasis Viešpats telaimina Jus ir Jūsų šeimas, Jūsų  kilnius darbus tolimesniame gyvenimo kelyje!  Būkite žmonėmis, kurie brangina laisvę ir atsakomybę, branginkite visa tai, kas ugdo žmogaus orumą, kas ugdo tikrą žmogaus vertę.

Tegul Jūsų gerumas ir ateityje padeda žmonėms gyvenantiems kaime.

                                                                                                                                                         Laibgalių bendruomenės taryba

Laibgalių bendruomenė, pervardijusi tradicinę kraštiečių šventę į „Rudenines gandrines“, žengė pirmą žingsnį link teminio gandrų kaimo kūrimo. Patarimų bendruomenė teminiam kaimo kūrimui sulaukė iš etnologės Gražinos Kadžytės. Laibgalių bendruomenė, įgyvendindama gandrų kaimo idėją, 2016 m. pradėjo rengti „Gandrų alėją“. Per šventę čia atidaryta pirmoji gandro skulptūra, kurią išdrožė vietos gyventojas Virginijus Mauricas. Prie skulptūros nutįso smėlio takeliai su paslėptais „lobiais“ – draugų dovanotomis mozaikomis „Gandro namais“. Užtenka tik prakasti smėlį, surasti mozaiką, ją apžiūrėti ir užkasti, kad kitas ją surastų. Bendruomenės pirmininkė Vanda Cicika neslepia, jog tai paimta iš vaikų žaidimų, bet ir suaugusiems šis žaidimas pasirodė įdomus. Ateityje aktyvią laisvalaikio zoną visai šeimai papildys dar daugiau gandrų skulptūrų.  Bendruomenė taip pat ruošiasi parengti edukacinę krikštynų programą bei atvykusiems svečiams pasiūlys išbandyti aktyvų gandro taką. Jame teks išmokti vaikščioti gandro žingsniu. Kasmet vis stiprėjanti ir gražėjanti gandrinių šventė įrodė, kad norint smagiai linksmintis, turėti gražią aplinką, išlaikyti gyvą kaimą, gali tik susitelkę bendruomenės nariai. Laibgalių bendruomenė laukia rajono gyventojų paramos kuriant gandrų kaimą. Bibliotekoje bus steigiamas gandrų muziejus, todėl kiekvienas eksponatas ir net žaislas su gandru labai laukiamas. Bendruomenė taip pat paskelbė konkursą gandralizdžių legendoms sukurti. Pasak V. Cicikos, gandralizdžio legendos temos gali būti labai įvairios. Ji tikisi, kad rajono kūrėjai įsijungs į šį procesą ir padės laibgaliečiams tapti gandrų kaimu.