Laimė nėra tai,  kas jau paruošta. Ji atsiranda iš savo paties veiksmų. (Dalai Lama)
 Mieli Laibgalių gyventojai, „Rudeninės gandrinės 2018“ šventės rėmėjai! Tariame  iš širdies padėkos žodžius visiems, kurie prisidėjo prie šventės organizavimo materialine parama, darbais, kūrybingumu, išmone, gražiomis parodytomis  iniciatyvomis. Būti kartu, dalintis džiaugsmais ir rūpesčiais, vienas kitą girdėti – neįkainuojamos vertybės. Džiaugiamės ir didžiuojamės Jumis – Laibgalių kaimo gyventojais, kraštiečiais, rėmėjais ir ištikimais draugais.
Dėkojame:

 Šventės ambasadoriams: kraštiečiui, MB „Šiaurės miškai“ vadovui  Evaldui  Prakopui ir Europos parlamento narei Vilijai Blinkevičiutei.

Rėmėjams:

    Ÿ  AB „Rokiškio sūris“

    Ÿ UAB „Lašų duona“

    Ÿ UAB „Rokiškio mėsinė“

    Ÿ ŽŪB  „Audrupio paukštynas“

    Ÿ Rokiškio rajono savivaldybei

    Ÿ IĮ J. Simučio „Bajorų žuvis“

    Ÿ UAB „Duguva“

    Ÿ Rokiškio rajono kūno kultūros ir sporto centrui

    Ÿ Birutės ir Virginijaus Dapkų ūkiui

    Ÿ Bendruomenės krištatėviams  Daigai ir Raimondui Sirgėdams

    Ÿ Verslininkui Virginijui Gaučiui

    Ÿ Ūkininkams  Rūtai  ir Leonardui  Giriūnams

    Ÿ Verslininkams Gintarui ir Jolitai Kilams

    Ÿ Verslininkei Juditai Pernavienei

    Ÿ  Laibgaliečiams, geros valios žmonėms

    Ÿ Informaciniam rėmėjui  „Gimtasis Rokiškis“

Jūsų indėlis mums buvo  labai brangus.

Tegul nuolatiniai pokyčiai ir permainos mūsų gyvenime skatina Jus naujiems iššūkiams ir galimybėms, tegul suteikia vilties ir tvirto pasitikėjimo savimi. Sėkmės,  sveikatos, neblėstančios energijos  Jūsų darbuose. Linkime niekada nesustoti ir nesidairyti atgal. Būkite stiprūs savyje, skleiskite tą brangų jausmą kaimynams, artimiesiems, kiekvienam sutiktam. Tegul Gerasis Viešpats telaimina Jus ir Jūsų šeimas, Jūsų  kilnius darbus tolimesniame gyvenimo kelyje!  Būkite žmonėmis, kurie brangina laisvę ir atsakomybę, branginkite visa tai, kas ugdo žmogaus orumą, kas ugdo tikrą žmogaus vertę.

Tegul Jūsų gerumas ir ateityje padeda žmonėms gyvenantiems kaime.

                                                                                                                                                                                                         Laibgalių bendruomenės taryba

Laibgalių bendruomenė, pervardijusi tradicinę kraštiečių šventę į „Rudenines gandrines“, žengė pirmą žingsnį link teminio gandrų kaimo kūrimo. Patarimų bendruomenė teminiam kaimo kūrimui sulaukė iš etnologės Gražinos Kadžytės. Laibgalių bendruomenė, įgyvendindama gandrų kaimo idėją, 2016 m. pradėjo rengti „Gandrų alėją“. Per šventę čia atidaryta pirmoji gandro skulptūra, kurią išdrožė vietos gyventojas Virginijus Mauricas. Prie skulptūros nutįso smėlio takeliai su paslėptais „lobiais“ – draugų dovanotomis mozaikomis „Gandro namais“. Užtenka tik prakasti smėlį, surasti mozaiką, ją apžiūrėti ir užkasti, kad kitas ją surastų. Bendruomenės pirmininkė Vanda Cicika neslepia, jog tai paimta iš vaikų žaidimų, bet ir suaugusiems šis žaidimas pasirodė įdomus. Ateityje aktyvią laisvalaikio zoną visai šeimai papildys dar daugiau gandrų skulptūrų.  Bendruomenė taip pat ruošiasi parengti edukacinę krikštynų programą bei atvykusiems svečiams pasiūlys išbandyti aktyvų gandro taką. Jame teks išmokti vaikščioti gandro žingsniu. Kasmet vis stiprėjanti ir gražėjanti gandrinių šventė įrodė, kad norint smagiai linksmintis, turėti gražią aplinką, išlaikyti gyvą kaimą, gali tik susitelkę bendruomenės nariai. Laibgalių bendruomenė laukia rajono gyventojų paramos kuriant gandrų kaimą. Bibliotekoje bus steigiamas gandrų muziejus, todėl kiekvienas eksponatas ir net žaislas su gandru labai laukiamas. Bendruomenė taip pat paskelbė konkursą gandralizdžių legendoms sukurti. Pasak V. Cicikos, gandralizdžio legendos temos gali būti labai įvairios. Ji tikisi, kad rajono kūrėjai įsijungs į šį procesą ir padės laibgaliečiams tapti gandrų kaimu.