Jau vasario 15 d. Lietuvos šimtmečio šventę pradėjo mažieji Laibgalių gyventojai. Rokiškio Senamiesčio progimnazijos Laibgalių skyriaus vaikai pateikė malonią staigmeną, parodydami spalvingą, nuotaikingą programą skirtą Lietuvos gimtadieniui. Į svečius buvo pakviestos kultūros darbuotojos, o klounas pagyvino savo spalvinga apranga, padedant  vedančiosioms. Vaikai į salę atėjo pasipuošę spalvingai, figūravo geltona, žalia ir raudona spalvos. Keliaudama Sniego karalienė netikėtai užsuko į Laibgalius. Vaikai išsamiai atsakinėjo į Sniego karalienės klausimus, ji tiesiog nežinojo, kur pakliuvo, o vaikai jai paaiškino, kad ji užsuko į Lietuvą, į Rokiškio rajoną, į Laibgalius, Į Rokiškio Senamiesčio progimnazijos Laibgalių skyriaus mokyklą –darželį.  Vaikai paaiškino apie spalvas, ką jos simbolizuoja, kokie yra Lietuvos simboliai, dainavo daineles ir sakė eilėraščius Lietuvai, šoko. Po nuotaikingos šventinės pradžios, vaikai su vėliavėlėmis žingsniavo į Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos Laibgalių filialą, kuriame vyko smagi, nuotaikinga viktorina „Ką aš žinau apie Lietuvą. Vaikai pasipuošė Lietuvos simbolikos lipdukais.  Buvo sudarytos dvi komandos: „Trakaičiai“ ir „Gediminaičiai“, jiems buvo pagamintos emblemos, kad nesusimaišytų, kuris kuriai komandai priklauso Jie ne tik atsakinėjo į klausimus, bet teko atlikti įvairių komandinių rungčių.  Baigiantis viktorinai, mokytojos Zita Jelinauskienė ir Birutė Šlikienė apdovanojo vaikus, kurie dalyvavo įvairiose konkursuose, edukacinėse programose.  Padėkos raštais apdovanotos ir bibliotekininkė Aldona Balčiūnienė bei kultūros darbuotoja Vanda Cicika. Pasibaigus viktorinai įneštas didelis padėklas vaflių, kuriais buvo pavaišinti vaikai ir mokytojai, o dalis nukeliavo mažiesiems dalyviams.

Labai džiaugiamės , kas švietimo – kultūros įstaigos dirba  kartu. Šilta, gera, smagu, kad mes esame draugiški, vieningi, pagelbėjame vieni kitiems ir tuo džiaugiamės.

                             Sulaukėme ir Vasario 16-osios – Lietuvos gimtadienio. Laibgalių bendruomenės deleguoti nariai nuo pat ankstaus ryto dalyvavo pas kaimynus sėlyniečius Vasario 16- osios šventėje, o po pietų rinkomės giedoti Tautiškos giesmės ir uždegti 100 žvakučių Lietuvai Lauko estradoje. Po šio akcijos nuotaikingai nusiteikę ėjome į išpuoštą kultūros namų salę, kuri pasidabino  varpeliais kuriuos nėrė visi, kurie mokėjo. Akcija užskaityta, varpelių nėrėjos apdovanotos padėkomis ir dovanomis. Buvo skaitomi laiškai Lietuvai, kuriuos atsiuntė trys žmonės: du laiškai atkeliavo iš Didžiosios Britanijos lietuvių emigrantų ir Rokiškio rajono gyventojos. Laibgalių kultūros namų salės sienas papuošė mūsų ir Peterbore (Anglija)  gyvenančių vaikų piešiniai. Meninę programą pateikė Laibgalių kultūros namų moterų ansamblis su vadovu Jonu Kepeniu bei jaunimas.          

                             Laibgalių bendruomenė dėkoja visiems prisidėjusiems darbais, geru žodžiu, patarimais prie įvairių akcijų rengimo. Ačiū Tariame  Rokiškio rajono savivaldybės Jūžintų seniūnijai ir tautiečiams užsienyje. Akimirkos iš šventinių renginių.

Fotografijos:

Šventinis maratonas Laibgaliuose