Sekminių šventė Laibgaliuose

Sekminės – pats gamtos šėlsmas, kai svaigina kvapai ir sninga žiedais. Tai ir gyvulių globos ir piemenėlių diena. Gražus oras ir malonūs saulės spinduliai kvietė laibgaliečius burtis prie Lauko estrados. Susirinkusiuosius pasitiko išpuošta scena berželiais ir lauko gėlėmis. Jau tradicija tapo  kasmet švęsti Sekminių šventę. Jos metu nuo seno buvo kepama kiaušinienė ir ja vaišinami visi susirinkusieji. Šį kartą kepama kiaušinienė buvo naujoviškai, elektrinėje keptuvėje, deja, kiaušinienė kepama keptuvėje ant laužo – skanesnė.  Gražia ir originalia  muzikine programa pradžiugino Rokiškio Senamiesčio progimnazijos Laibgalių skyriaus mokiniai vadovaujami mokytojų Dainoros Mineikienės ir Gražinos Kepenienės bei Laibgalių kultūros namų moterų ansamblis vadovaujamas Jono Kepenio.

                             Vykdant projektą  „Gatvių sankryža – kelias į aktyvią Laibgalių bendruomenės ateitį“ buvo nutarta per Sekminių šventę surengti  vieną iš projekto veiklų –   pyragų puotą. Savo gatvių pyragus iškepė :Jūžintų, Žemdirbių, Lauko, Gėlių gatvių šeimininkės.

                             Programą paįvairino atvykęs  senjorų teatras iš  Obelių vadovaujamas Aldonos Žėkienės. Susirinkusieji stebėjo A. Prokoppavičiaus spektaklį „Meilė ne pupos“  . Pasibaigus programai visi šnekučiavosi, valgė kiaušinienę, ragavo pyragus.    

 Fotografijos:

Sekminės